Elen handmeduje, a ponieważ przez gazetę pisuję jako Seductress niestety się podpisuje...
RSS
piątek, 20 lipca 2012

Kolejny piękny obrazek SAlowy z serii Margaret Sherry. Krowy po prostu swoim luzackim wyglądem od razu wywołują uśmiech, są rozbrajające.

środa, 18 lipca 2012

W sobotę odbyło się kolejne spotkanie Wrocławianek. Dziewczyny tradycyjnie przyniosły wiele pięknych robótkowych rzeczy. Pokazywałyśmy również rzeczy z kolejnego wyzwania, związanego tym razem z hasłem "woda". Moim dziełem był filcowy futerał na okulary przeciwsłoneczne. Nie jest co prawda w kolorze wody, ale ozdobniki jak najbardziej z nią związane.

Na to spotkanie Loana przyniosła swoją fantastyczną suknię, którą miałam okazję przymierzyć:

21:33, seductress
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 lipca 2012

Udało mi się troszkę podgonić z zaległościami w SALu (czego to się nie robi by zająć się czymś innym niż tym czym się powinno). Tak o to pojawił się kolejny kociak Margaret Sherry.

wtorek, 10 lipca 2012

Tak jak obiecałam zrobiłam mały tutorial czyli "co i jak krok po kroku" tego jak zaczynam robótkę i kończę ją bez supełków. Mam nadzieję, że udało mi się to w miarę jasno opisać. Jeśli nie to piszcie, a ja się postaram wyjaśnić bardziej (:

1. Początek

Zaczynając przytrzymuję końcówkę nitki znajdującą się na lewej stronie pracy palcem:

Po czym kilkakrotnie (najczęściej cztery razy) oplatam ją wykonując połowy krzyżyków:

Na prawej stronie wygląda to tak:

Po czym wykonuję drugie połówki krzyżyków (można to zobaczyć na powyższym zdjęciu całkiem z lewej strony, albo poniżej...)

 2. Zakańczanie

Po wykonaniu danym kolorem całości obszaru (tu będzie pokazane tylko na kilku krzyżykach), w ostatnim rzędzie na lewej stronie przeciskam igłę pod kilkoma nitkami muliny:

Następnie, aby końcówka nitki nie wystawała i się nie strzępiła obcinam ją ostrymi nożyczkami lekko ją wcześniej odciągając w przeciwną stronę niż się układa:

Po obcięciu wygląda jak poniżej (wystająca końcówka nitki jest nitką "zaczynającą", której nie przycięłam wcześniej):

Na prawej stronie mam całe krzyżyki:

Jeszcze mała uwaga, ja swoje krzyżyki wykonuję z góry na dół (choć tego nie widać na zdjęciach, bo łatwiej było mi je tak zrobić). Według zagranicznych książek i czasopism poprawnie jest od lewej do prawej, ale mi to nie pasuje przy przechodzeniu do następnego rzędu. Tak na prawdę nie ma to znaczenia przy zaczynaniu i kończeniu kolorów/robótki.

sobota, 07 lipca 2012

W tak zwanym międzyczasie, w celu zaspokojenia mojego robótkowego ADHD dłubnełam na szybko kota w filiżance Margaret Sherry. Choć różowy jest ok, a ja lecę próbować zrobić zdjęcia do "co i jak" (:

Ups, coś się wysypało

Ups, coś się wysypało

Postępy robótkowe

Archie by Margaret Sherry (30 szt.)
Celtycka poduszka
Lickle Ted Red Baloon
Drutowa kamizelka z warkoczem "celtyckim"
Drutowy torba
Drutowy sweterek